Over de woningen
De huurwoningen hebben allemaal een eigen buitenruimte in de vorm van een terras, balkon of afsluitbare loggia met glazen vouw-schuif systeem. Bovendien wordt bij het gebouw een ruime tuin op het zuiden aangelegd met verschillende terrassen aan het water, zodat bewoners elkaar kunnen ontmoeten. Naast het gebouw komen op het buitenterrein parkeerplaatsen voor algemeen gebruik. De 59 koopappartementen worden gerealiseerd op de onderste 3 en bovenste 4 verdiepingen. De 36 sociale huurappartementen liggen op de 3e, 4e, 5e en 6e etage.
16 driekamerwoningen
Het pand bestaat onder andere uit 16 driekamerwoningen met een oppervlakte van 63 of 64m2. De woningen hebben een balkon en een individuele berging.
20 tweekamerwoningen
Er komen daarnaast 8 ruime tweekamerwoningen met een oppervlakte van 58 m2 met een eigen berging en 12 kleinere tweekamerwoningen met een oppervlakte van 39m2, met een dubbele opstelplaats voor de fiets. Alle woningen hebben een balkon of een loggia.
Het gebouw wordt aangesloten op het warmtenet HVC, waarmee de woningen worden verwarmd vanuit restwarmte van de Alkmaarse Huisvuilcentrale.
Locatie en bereikbaarheid
Highlands ligt aan de Louise Henriëttestraat in het zuiden van Alkmaar. Het complex komt tegenover de rotonde Kooimeer, schuin tegenover het AZ-stadion. Dankzij de centrale ligging zijn de woningen uitstekend bereikbaar. De binnenstad van Alkmaar, Park Oosterhout en diverse voorzieningen en winkels liggen op fiets- en loopafstand van Highlands. Het Geert Groteplein is slechts 600 meter verderop. Hier zijn handige winkels te vinden zoals een Albert Heijn, Lidl, de drogisterij, de vishandel en de kapper. In enkele minuten fiets je vanuit Highlands naar hartje Alkmaar. En de bus richting het Kerkplein in het centrum of naar het treinstation van Alkmaar stopt praktisch voor de deur.
Huurprijzen
De appartementen krijgen een huur tussen €634,- en €725,- per maand. Dit hangt af van de grootte van de woning en is exclusief servicekosten. Alle woningen gaan eind 2026 in de verhuur via SVNK. Wil je in aanmerking komen voor een woning, dan moet je ingeschreven staan bij SVNK. Houd de website in de gaten voor meer informatie over de verhuur van de woningen.